Korektura strojového překladu (MTPE)

Korektura strojového překladu (MTPE) Korektura strojového překladu (MTPE)
Korektura strojového překladu (MTPE)


Co je MTPE?

MTPE je komplexní proces, při kterém se strojový překlad (MT) koriguje, kontroluje a dále upravuje a vylepšuje na kvalitativně perfektní úroveň. Naším cílem je dosáhnout takové kvality překladu, která se může rovnat s překladem vytvořeným lidským překladatelem. MTPE zahrnuje úpravy gramatiky, pravopisu, syntaxe, sémantiky, stylistiky a kulturního kontextu

Pro jaké texty je korektura strojového překladu vhodná?

I když se kvalita strojových překladů výrazně zlepšila, stále má své limity. Stroje mohou v některých případech stále nepřesně pochopit kontext, kulturní nuance, idiomatiku a jiné jemnosti jazyka. Korektura strojového překladu je tak vhodná pro technické i marketingové texty. Samozřejmostí je zkušenost a odbornost korektora. Technické texty z oblasti strojírenství proto vždy koriguje náš specialista na strojírenství a prodejní a marketingové texty prochází korekturou specialisty na marketing a obchod. Strojový překlad nedoporučujeme využívat pro překlady velmi odborných, např. lékařských textů jako jsou operační protokoly, lékařské zprávy nebo chorobopisy. Zde je odborný překlad vystudovaným lékařem opravdu nezastupitelný.

V NK Langa využíváme profesionální nástroj Phrase NextMT, který v kombinaci se specializací a zkušeností našich korektorů zajišťuje, že strojový překlad je po korektuře přirozený, přesný a smysluplný.

Překladatelský proces MTPE:

  1. Strojový překlad – text je přeložen strojově pomocí nástroje Phrase NextMT. Tato profesionální technologie strojového překladu využívá i předchozí překlady klienta, které jsou k dispozici v tzv. překladové paměti (Translation Memory, TM).
  2. Post Editing po strojovém překladu – náš tým profesionálních jazykových editorů a překladatelů poté prochází strojový překlad a provádí potřebné opravy. To může zahrnovat opravy terminologie, gramatiky, pravopisu, stylistiky a jiných aspektů jazyka.
  3. Výstupní kontrola kvality (Quality Assurance, QA) – na závěr text pečlivě zkontroluje náš tým editorů, abychom zajistili jeho nejvyšší možnou kvalitu.

Výhody MTPE

  • rychlé zpracování větších objemů textů
  • nižší cena v porovnání s běžným překladem
  • profesionální technologie Phrase NextMT zajišťující vysokou kvalitu strojového překladu
  • vysoká přesnost a terminologická správnost přeložených textů

Kontaktujte nás

Pošlete nám vaše texty k překladu na info@nk-langa.cz. Obratem se vám ozveme s nezávaznou cenovou kalkulací. Přesvědčíte se na vlastní oči, kolik můžete díky strojovému překladu na překladu ušetřit. 

Korektura strojového překladu (MTPE)

Pošlete nezávaznou poptávku

Vyplňte poptávkový formulář a my vám obratem zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku

NK Langa | Translations, Editing, Localization

Napište nám e-mail

Napište nám a nechejte si vyhotovit nezávaznou cenovou nabídku

NK Langa | Translations, Editing, Localization

Zavolejte nám

Pro rychlejší informace o našich překladatelských a tlumočnických službách nám zavolejte
NK Langa | Translations, Editing, Localization